Jak využít single stav

Myslím si, že pokud chceme navázat kvalitní partnerský vztah, je  důležité nejdřív najít svojí vlastní rovnováhu,  svojí vlastní hodnotu, svojí vlastní celistvost.

Příliš mnoho z nás ale bohužel udržuje nefunkční vztahy  protože se bojí samoty.  Neodcházíme z něčeho, co nefunguje, protože nechceme ztratit tu trochu lásky, kterou tam máme. Nechceme ztratit to pohodlí, že někoho máme. I když nás spíš ničí než více co jiného, ale pořád je to lepší, než být sám.

Když to nevydržím sama, nebo se bojím být sama. Tak i najdu někoho, kdo mi doplní to, co mi chybí. Nevěřím si – najdu si partnera co mi neustále bude dodávat důvěru. Nemám dost peněz – budu mít partnera, co mě zajistí.

Pokud jsou ale naše vztahy způsoby jak si vzájemně zaplňovat černé díry, tak je používáme jako takové náplasti na svoje zranění. Z části i proto, že ve chvíli, kdy dáme náplast tak se nemusíme podívat na  zranění v jeho plnosti.

Tak třeba například já jsem si vždycky myslela, že nejsem dost dobrá. Neznala jsem svou hodnotu. A než abych šla do hloubky a zjišťovala, kde je ta příčina, kde toto přesvědčení vzniklo a napravila to v sobě tudíž sama si dopřála pocit – ne! já jsem – dost dobrá! A sama tím vytvořila lék, kterým bych si zahojila své zranění a vyléčila svou ránu.

Volila jsem ten jednodušší způsob a na své zranění jsem plácala „náplast“. Tedy  hledala jsem si partnery, od kterých jsem potřebovala slyšet, že jsem dost dobrá a jak mě mají rádi.

Nic špatného na tom, když máte vedle sebe někoho, kdo vám každý den bude říkat, jak vás má rád, není. Ale je velký rozdíl, jestli se to odehrává z bodu plnosti  a nebo z bodu nedostatku a žebrání o pozornost, žebrání o lásku. Žebrání o to, co já potřebuju jako dávku.

Je to srovnatelné se závislostí. Kdy si neustále musíte píchat do žíly něco, co by ste měli být schopni vytvářet přirozeně, ale je jednodušší si píchnout. Jen za tu dávku něco musím zaplatit.

Většinou daň za vztah, který je postaven na takovýchto základech, bývá velice krutá. Stejně jako u drogové závislosti. Mohla bych vám vyprávět 🙂 A proto jsem došla do fáze, kdy jsem si uvědomila, jak je důležité naučit se být sám!

Najednou všechny ty náplasti jdou pryč, rány začínají bolet, začínají být vidět a já mám úžasnou příležitost se na ně podívat a najít způsob jak zdravě, bez závislosti, bez neustálých dotací od dalších lidí. Vytvořit lék a najít celistvost sama v sobě.

Stav single nám dává příležitost vidět všechny naše zranění a najít způsob, jak je uzdravit. Potom, co jsme schopny být naprosto šťastný a spokojený ve stavu single, můžeme přistoupit k partnerovi. K dalšímu člověku z bodu plnosti, z botu celistvosti.

Z bodu – já tě nepotřebuju. Já si dokážu vydělat, já se dokážu postarat, já si sama sobě dokážu doplnit všechny své potřeby, já znám svou hodnotu.

Nepotřebuju tě, ale chci tě!

A chci ti dávat, protože toho mám hodně a chci od tebe přijímat lásku, ale ne do černých dír, ale do nadbytku ze kterého my dva můžeme tvořit ještě něco mnohem většího než si teď vůbec umíme představit.

A to je ideální stav 🙂 A také můj cíl!

A proto jsem se rozhodla využít stav „single“ jako příležitost stát se konečně celistvá a zaplnit všechny své díry. A má zkušenost je taková, že jakmile uděláte pevné rozhodnutí, objeví se i způsob, jak to uskutečnit.

A tak díky Monice Nisznanské a její práci s vnitřním dítětem, díky Evě Marvanové a její práci s vnitřními osobami a díky Natálii Tothové a její práci s konstelacemi a traumaty.

Má cesta je teprve na začátku a bude dlouhá, ale vím, že na konci mě čeká něco úžasného a to mi dává sílu.

A tak Vás chci inspirovat k tomu, aby jste strhaly všechny své náplasti a nebáli se podívat na to, co je pod nimi. Někdy to hodně bolí. Ale pořád si myslím, že je lepší vydržet velkou bolest a pak být šťastný než pomalu umírat na dlouhou táhlou bolest chronickou.

 

 

 

 

 

 

Dostala jsem nástroj, který pomáhá odstraňovat blokující programy v hlavě, které nám brání žít spokojený a naplněný život. Tím nástojem je FENkineziologie a já s pokorou přijala roli průvodce. Roli kinezioložky Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře