7 inspirativních knížek

Za dob školní docházky mě vůbec nebavilo číst. Museli jsme si psát čtenářské deníky a vypisovat obsahy knih, které jsme měli jako doporučenou četbu. Vždycky jsem to někde obšlehla.

Když jsem dělala přijímačky na vysokou školu, chtěli po mě zase seznam přečtených knih. Na mém seznamu nebyla snad ani jedna knížka, kterou jsem přečetla celou.

Co to se mnou sakra je, ptala jsem se sama sebe? Proč nedokážu číst ty knížky, které po mě chtějí?

Později mi došlo, že mě to prostě nebaví a nezajímá a udělala jsem si vlastní seznamy knih, které jsem přečetla na jeden dech a pochopila jsem, že čtění knih vlastně miluju.

Jenže není kniha jako kniha. Těchto sedm si myslím, že by měli dávat dětem jako povinnou četbu 🙂

Mě nesmírně obohatili a inspirovali.

1. Jak myslí milionáři – Eker Harv 

Myšlenky jsou opravdu silné a to co si myslíte, to vás utváří. Harv to umí krásně vysvětlit.
2. Jak být volný – Tom Hodgkinson

Filozofie Toma Hodgkinsona je mi nesmírně sympatická a rezonuje s mojí duší. Je to náboj inspirace za vnitřní svobodou a štěstím. Kniha je vtipná a psaná s lehkostí. Přesně tak, jaký by měl život být 🙂
3. Bohatý táta, chudý táta – Robert T. Kiyosaki

Tato kniha a ještě její druhé vydání – Do důchodu mladý a bohatý – bych také zařadila do seznamu každého začínajícího podnikatele.

Udělejte si jasno ve svých aktivních a pasivních příjmech a nechte si poradit, jak peníze můžou začít proudit směrem k vám a ne od vás.
4. Ukaž co děláš – Austin Kleon

Tato kniha může za můj web – ukazuju co dělám, díky Austine 🙂

5. Mnich co prodal své ferrari – Robin S. Sharm
Přiznám se, tuto knihu jsem nečetla. Poslouchala jsem jí jako audio. Na dovolené v Alpách. V autobuse, při sjíždění kopce i při čekání ve frontách na kabinu. (ano, jednou se mi stalo, že jsem se ve frontě zasekala na hodinu)

Udělala jsem jeden hluboký nádech, výdech, zahnala myšlenky, které chtěly nadávat a místo toho jsem pustila knihu. Zaposlouchala se do moudrosti slov a naprosto se vyklidnila.

Určitě stojí za přečtění. Nebo za poslechnutí 🙂
6.Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Naprostý základ pro každého, kdo se chce vydat na dráhu podnikání nebo pochopit zákonitosti fungování energie peněz.
7.Svět bez hranic – Joe Vitale

Autora určitě všichni znáte z filmu Tajemství – ztvárnil tam sám sebe jako bývalého bezdomovce z kterého se vypracoval na úspěšného a bohatého člověka.
Fascinující kniha o nejzákladnějších principech změny naší vlastní energie, přístupu a očištění, tím nejjednodušším způsobem

Neodpustím si malý dodatek na závěr. Čtení knížek je krásná věc, patří to k jedním z mých nejoblíbenějších činností.
Pokud se ale chcete něco naučit, někam posunout, čtení knížek nestačí. Je potřeba akce.

Když se chcete naučit jezdit na windsurfu, je dobré nastudovat si teoreticky, jak to udělat. Jak jsou potřeba dlouhé prkna. Kdy je dobré začínat. Jaké jsou nejlepší povětrnostní podmínky. Jak se ovládá plachta.

Pokud ale nikdy nevezmete prkno na jezero a nepostavíte se na něj, jezdit nikdy nebudete. Bude jedno, že přesně víte jak to udělat, ale pokud nic neuděláte, nic umět nebudete.

Protože v praxi zjistíte, že i když přesně víte jak natočit plachtu a kam přenést váhu, přesto do té vody budete dokola a dokola padat. Protože v životě je nejdůležitější praxe. NE teorie.
Teorie je dobré vodítko, ale praxi vám nenahradí.

A proto si také myslím, že školní tituly jsou dobrý ukazatel toho, že je člověk schopen se něco teoreticky nabiflovat, ale vůbec nic to neukazuje o tom, co vlastně umí 🙂

Proto příliš neteoretizujte, běžte a začněte něco dělat.

Jak se to dělá se naučíte cestou 🙂

 

Dostala jsem nástroj, který pomáhá odstraňovat blokující programy v hlavě, které nám brání žít spokojený a naplněný život. Tím nástojem je FENkineziologie a já s pokorou přijala roli průvodce. Roli kinezioložky Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře